28092334930.09.2015113829gaziantepgunes

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Araban ilçesindeki bazı sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti. Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri Milletvekili Erdoğan’a destek verdi.

Araban İlçesini ziyaret eden Milletvekili Erdoğan, AK Parti İlçe Teşkilatı önünde Araban Belediyesi Başkanı Mehmet Özdemir, AK Parti Araban İlçe Başkanı Kamil Murat Kasney ve partililer tarafından karşılandı. Erdoğan, Belediye Başkanı Özdemir ve İlçe Başkanı Kasney ile birlikte ilçeye yeni atanan Kaymakam Cuma Emeç’i makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun temennisinde bulundu. Kaymakam Emeç ile bir süre sohbet ederek ilçeye yapılan hizmetlerden bahseden Erdoğan, daha sonra ilçedeki STK’larını ziyaret etti. Erdoğan, ilk olarak Araban Ziraat Odası Başkanı Mehmet Doğan ve yönetimini ziyaret etti. Ziyaret sırasında konuşan Oda Başkanı Doğan, Erdoğan’ın 8 yıllık milletvekilliği döneminde ilçeye önemli hizmetler verdiğini belirtti. Doğan, “1 Kasım Milletvekilliği Genel Seçimlerinde de vekilimiz Mehmet Erdoğan’ı yeniden TBMM’ine vekil olarak göndermek için Arabanlılar olarak elimizden geleni yapmalıyız ve yapacağız da. Şahsım olarak ben sayın vekilimizin geçmişte olduğu gibi bugün de yanındayım’’dedi. Yapımı imkansız görünen Ardıl Barajı projesini hayata geçirilmesini hatırlatan Erdoğan ise, “8 yıl önce milletvekili olarak seçildiğimde ilk işim Ardıl Barajı’nın yapılması için çalışmalar başlatmıştım. Görüştüğüm tüm yetkililerden Ardıl Barajı’nın yapılmasının mümkün olmadığı cevaplarını almama rağmen uzun uğraşlar sonunda iptal edilen Ardıl Barajı projesini yeniden gündeme aldırdım. Projesini tamamlattıktan sonra inşaat çalışmalarına başlandı. İnşaat çalışmaları tüm hızıyla devam eden Ardıl Barajı gövdesi her geçen gün bitmeye daha da yaklaşıyor. Diğer yandan da kanal boruları döşeme çalışmaları devam ediyor” dedi.

Yapımı sürekli gündemde olan Çat Boğazı ile Harmancık barajlarının da proje çalışmalarının tamamlandığını vurgulayan Erdoğan, milletvekili seçilse de, seçilmese de Çat Boğazı ile Harmancık barajlarının tamamlanacağı müjdesini verdi. Erdoğan, daha sonra ise Araban Şoförler Odası Başkanı Mustafa Karademir ve yönetimini ziyaret etti. Erdoğan’a, 1 Kasım Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Karademir ve yönetimi de destek verdi. Erdoğan’ın milletvekilliği dönemindeki hizmetleri hatırlatan Karademir, “Sayın vekilim sizin 8 yıllık milletvekilliğiniz döneminde, ilçemize nasıl hizmet geldiyse ailemle birlikte şahsım da sana her seçiminde oy desteği verdik. 1 Kasım Milletvekilliği Genel seçimlerinde de seninle birlikteyiz. Değil 8. sıradan adaylığını, 12. sıradan aday olsanız de yine oylarımız senindir” diye konuştu. Karademir konuşmasının sonunda Erdoğan’dan Araban Şoförler Odası’na bir kurtarıcı hibe edilmesi ricasında bulundu.

Son olarak Araban Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Karakuş ve yönetimini de ziyaret eden Erdoğan, burada da büyük ilgiyle karşılandı. Başkan Karakuş ve yönetimi ile bir süre sohbet eden Erdoğan, Karakuş’a ilçedeki esnafların iş ve ekonomik durumlarını sordu. 7 Haziran seçimlerinden sonra istikrarlı bir hukümetin kurulmaması ve dövizin yükselmesi nedeniyle esnafın zor duruma düştüğü kaydeden Karakuş, “1 Kasım Milletvekilliği Genel seçimlerinden sonra istikrarlı bir hukümete, ülkemizin ve ilçemizin ihtiyacı var. İlçemize verdiğiniz hizmetler hiç kimse tarafından inkar edilemez. 8 yıllık milletvekilliği döneminizde ilçemize verdiğiniz hizmetleri şahsım ve esnaflarımız takdir ediyor. İlçemizde hizmetin sürmesi ve yeniden milletvekili seçilmeniz şart” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here