Basın mensuplarıyla bir araya gelen Gaziantep Verenel Derneği Başkanı Ahmet TUĞ, Derneğin geçmiş yıllarda yaptığı kurban faaliyetleri ve bu yıl gerçekleştirecekleri kurban organizasyonu hakkında bilgi verdi. TUĞ, yaklaşan Kurban Bayramı münasebetiyle hayırsever vatandaşlara seslenerek Verenel Derneği aracılığıyla Afrika, Asya ve Avrupa’da olmak üzere üç kıtadaki yoksullar için kurban bağışında bulunmalarını istedi.
Kurban bağışçılarının emanetlerini kesim yapılır yapılmaz kendilerine mesaj ile iletileceklerini, vekâletlerini aldıkları kurbanları 18 ülkede kestireceklerini ve bu kurban etlerini belki de yılda bir defa kurban vesilesiyle ete ulaşabilen ihtiyaç sahibi insanlara ulaştıracaklarını söyledi. Ayrıca isteyen bağışçılara kesim sonuçlarını Kurban Bayramı sonrasında video çekimi olarak iletileceklerini söyledi.
Ahmet Tuğ “2008 yılında kurulan Verenel Derneğinin kısa süre içinde teşkilatlanmasını sağlayarak ülke içi ve dışı bir çok organizasyonlara imza atmıştır. 2010 yılında “Üç Kıtada Vekiliniz”, 2011 yılında “ Onlar İçin Bir Kurban Bin Bayram”, 2012 yılında “İyiliğe Can Kurban” ve 2013 yılında “Bu Bayram Sevincimiz Kıtalara Ulaşsın” sloganıyla gerçekleştirdik ve bu organizasyonlarımızda kurbanlar İslami usul ve esaslara göre kesilerek farklı coğrafyadaki kardeşlerimize bu emanetleri ulaştırmanın mutluluğunu yaşadık.” dedi.
Dernek Başkanı Tug, ayrıca “Bu yıl ise iyilik elçilerimiz “Bir Kurban Bin Tebessüm” sloganıyla yola çıkıyorlar. Hayırsever vatandaşlarımızın vekâletlerini beklemekteyiz. Verenel Derneği olarak bu yıl kurban bedelini Yurt içi, Suriye, Irak için 600 TL, Yurt dışı için de 300 TL, Filistin İçin 700 TL olarak belirledik” dedi. Ayrıca, Kurban Bağışlarını Derneğin www.verenel.org.tr web adresinde yer alan hesap numaralarına havale ve EFT, kredi kartı ile online ya da 05672736 numaralı posta çeki hesabına yatırarak ödeyebileceklerini, 0505 260 88 580 212 659 54 54 numaralı telefondan da ulaşabileceklerini belirti.
Paylaşacağınız her kurbanın yolunu ümitle gözleyenler var ve haydi Dünyanın dört bir yanında bizi bekleyen yoksulları, masumları, yetimleri tebessüm ettirelim.” dedi.

Ahmet Tuğ ayrıca Gaziantep halkının çok vefa kar iş adamlarının da bir o kadar hayır sever  olduğu aşikar, gazi şehrimiz bunu defalarca kanıtladı biz bu kurban bayramında da aynı hassasiyeti Gaziantepliden bekliyoruz.diyerek sözlerini bitirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here