Nevzat_OZKAYA_2

Uluslararası Vuslat Platformu’nun, “Medeniyetlerin inşâsında ve ikamesinde yöneticinin fonksiyonu” konulu programındaydık. Programa çok sayıda tanıdık sima davet edilmişti. Ve hakikaten ülkemiz ve milletimiz için elini değil yüreğini taşın altına koyan güzel şahsiyetlerdi bunlar.

Uluslararası Vuslat Derneği ve Platformu ile aynı zamanda Darülaceze Başkanı olan Hamza Cebeci ağabey açılış konuşmasını yapıyordu. Başkan Cebeci ağabey, Müminlerin zilleti asla kabul etmeyeceklerini ifade ederek, istikametimizin Allah’ın rızasına uygun yaşamak olduğuna, bu yolda ise zillete boyun eğmenin olmadığına vurgu yapıyordu. Seküler dünyaya ayak uyduran Aydınlar güruhunun milletimizi felakete götürdüğünü oysaki bu milletin, bütün ilimlerin temelini atan millet olduğunu sözlerine ekliyordu.

Başkan Cebeci ağabey coşkulu konuşmasına, İslam Coğrafyası’nın kendini temsil edecek bir lider beklerken, van münitle O’nu keşfettiğini, yeniden büyük Türkiye için milletimizin ayağına vurulan prangaları, zincirleri kıracağını, bunun doğrum sancıların ise “Vuslat toplantıları” olduğunu söylüyordu. Ve “Milletimiz küheylanlar gibi koşuyor, bu milleti durduramayacaklar.” diyordu. Yani son birkaç aydır oynana oyunlara bakıldığında Hamza Cebeci ağabeyin bu konuşması gerçekten derin manalar ifade ediyordu.

Zillet bizden elbette ve kesinlikle uzak olmalı.

Ana konuşmacının önündeki konuşmalar beşer dakikalık idi. Beş dakikada söylenecek de gerçekten çok sözler oluyormuş meğer. Hamza ağabey, beş dakikama riayet edeceğim demişti ilk başta.

Cebeci ağabeyin o güzel konuşmasının ardından kürsüye gelen Uluslararası Vuslat Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Av.Derya Yanık’tı. “Mikrofona yabancı değilim ama Vuslat Platformu’nda, misafirlerin karşısında konuşmak kolay olmuyor.”diyordu Yanık. Haksızda değildi yani. Bu kadar milletimiz için düşünen, akleden ve milletin derdini dert eden insanların karşısında insanın rahat olması beklenemezdi. Yanık, Avrupa’ya gidenlerin Fethin öncüleri olarak o topraklarda olduğunu söylüyordu. Bu da çok güzel bir sözdü. Hatta o zaman aklıma yıllar önce eski Milletvekillerinden Hasan Mezarcı’nın Avrupa’daki insanlarımız için aman çocuk sayılarınızı arttırın. Almanların nüfusu azalıyor bizimki artıyor. Topa, tüfeğe gerek olmadan Avrupa bizim olacak sözünü hatırlıyordum.

“Vuslat toplantıları’nda ise ortak akılla başkaca beceriler çıkarma düşüncesinde ve farklı akılların ürettiklerinden faydalanma arzusunda olduklarına değinerek, bu sohbet toplantılarının mevcudun ötesinde anlam ifade ediyor olduğunu sözlerine ekledi.

Star Gazetesi Yazarı ve aynı zamanda Ak Parti İkinci Bölge Milletvekili Adayı olan Ahmet Hamdi Çamlı mikrofona geliyordu. Çamlı, “Dünyanın en büyük muhalif hareketinin, diriliş hareketinin mensupları olduğumuzu, Milletvekili adayı olmakla Reis’in, Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı diriliş hareketine nefer, medeniyetimizin şanlı yürüyüşüne de şahitlik etmek olduğunu söylüyordu.

Daha sonra mikrofonu alan Türk Alman Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı (TAVAK) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faruk Şen ise, Türk ve Akraba Toplulukları Başkanlığı ile organize edilerek 256 bin Türk gencinin Türkiye’ye dönmeleri için hazırlıklara başlandığını, bunun ise büyük gurur olduğunu paylaştı. Gerçekten sevindirici bir haberdi bu da.

İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak Hocam’da bu toplantıda kısa konuşma yaptı. Değerli Hocam, Vuslat Platformu’nun tertiplemiş olduğu programda bulunmaktan onur duyduğunu söylüyordu. İnsan üretmenin sorumluluk olduğunu, Vuslat Platformu’nun bunu duygu ve hissiyat içinde tutmaya çalıştığına işaret ederek, başta Başkan Hamza Cebeci ağabey olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyordu. Bu teşekkürü fazlasıyla hak ettiklerine inanıyorum bende.

Prof.Dr. Ak konuşmasında: “Geçen gün Trakya’daydım. Bulgaristan, Makedonya ve Kosava’ya uğradım.  Bizim sevincimiz sevinçleri, üzüntümüz üzüntüleri. Bu beni duygulandırdı. Birlik ve beraberlik adına, Türkiye’nin ilgisine ihtiyaçları var. Buradaki hazirunun Türkiye ve Türkiye dışı ilgileri ile bunu gerçekleşeceğine inanıyorum.”dedi. Haklısınız hocam.

Programa 54. Refah-Yol Hükümeti Kültür Bakanı ve Ak parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı İsmail KAHRAMAN onur konuğu olarak katılmıştı.

Kültür Eski Bakanı İsmail Kahraman, bizim medeniyetimizin İslam Medeniyeti ve bu medeniyette dinin asıl olduğunu, Medeniyetin tarifinin maddi ve manevi değerler manzumesi olarak verildiğini, bunun ise kültürden kaynaklandığını, kültürün milli olduğunu, en güzel tarifini ise Margaret Milt, “Kültür Dindir” diyerek yaptığını söyledi.

Ülkemizin, 1789 Fransız ihtilalinin etkisiyle özellikle Harbiyelilerin ülkemizi Batı’ya uydurma hevesi ile büyük sarsıntı geçirdiğini, Sekülerliği dayatarak memleketimizi gerilettiklerini, Türkiye’nin tekrar İslam ile şereflenmesinin Batı’yı korkuttuğunu söyledi.

“Türkiye’nin önünü kesmek istiyorlar” diyen Bakan Kahraman,  ülkemizin önünü kesmek için İttihat ve Terakki orduyu kışladan çıkardı, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan orduyu kışlaya geri gönderdi.”dedi.

Konuşmasında HDP’ye de değinen Bakan kahraman, “HDP, Marksist, Leninist bir partidir. Kürtler Müslüman’dır. HDP Kürtlerin temsilcisi olamaz.”söyleri büyük alkış aldı.

Başkan Hamza Cebeci ağabey, program sonunda konuşmacılara günün anısına hediyeler takdim etti.

Organizasyonu değerlendirecek olursak da, dört yüz civarı katılımcı vardı. Katılımcılar için elektronik kartlar hazırlanmıştı. Katımcıların yerleşimlerinde hiçbir kargaşa ve sıkıntı yaşanmadı. Ses düzeninde de sorun yoktu. Salonun her noktasında ses net duyuluyordu. Uluslararası Vuslat Derneği ve Platformu ile aynı zamanda Darülaceze Başkanı olan Hamza Cebeci ağabey’in ise tek tek bütün masaları gezerek misafirlerini hoş geldiniz diyerek selamlaması bence programın en anlamlı noktalarından birisidir.

***

Yazımızın sonuna şu eklemeden edemeyeceğim. Sevgili kardeşim Şerif Bey’in dördüz çocukları oldu. Rabbim onlara hayırlı uzun ömürler ikram ve ihsan etsin inşallah. Ailesini de tebrik ediyorum.

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here