Yurdun büyük bir bölümünde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar, Marmara, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta Karadeniz ile Kayseri, Sivas, Niğde, Çankırı, Giresun, Adana, Hatay ve Osmaniye çevrelerinde yer yer kuvvetli olacak. Hava sıcaklığı, doğu kesimlerde 4 ila 8 derece azalacak.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye’nin büyük bir bölümünde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Marmara, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta Karadeniz ile Kayseri, Sivas, Niğde, Çankırı, Giresun, Adana, Hatay ve Osmaniye çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

Hava sıcaklığı doğu kesimlerde 4 ila 8 derece azalacak, güneybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artacak.

 

Rüzgar ise genellikle batı ve güneybatı yönlerden orta kuvvette; Akdeniz kıyıları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

 

KUVVETLİ YAĞIŞ

 

Yağışların, Marmara, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta Karadeniz ile Kayseri, Sivas, Niğde, Çankırı, Giresun, Adana, Hatay ve Osmaniye çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklenirken Meteoroloji, su baskını, dolu, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

 

KUVVETLİ RÜZGAR

 

Rüzgarın, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde güney ve güneybatı yönlerden, yağış alan yerlerde ise yağış anında yer yer kuvvetli olarak esmesi beklendiğine işaret eden Meteoroloji, ulaşımda aksamalar, çatı uçması gibi yaşanabilecek olumsuzluklara dikkatli olunması gerektiğini belirtti.

 

TOZ TAŞINIMI UYARISI

 

Meteoroloji ayrıca Doğu Anadolu’nun doğusunda güney yönlerden esen kuvvetli rüzgarla birlikte yer yer toz taşınımı beklendiğini bildirerek, hava kalitesinde düşme, görüş mesafesinde azalma gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı da dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğinin altını çizdi.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu; Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevreleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here