Gaziantep’te dün öğleden sonra aniden bastıran sağanak yağış, yaşamı felç etti. Bazı ev ve iş yerlerini su basarken, çok sayıda araç da yollarda mahsur kaldı.

Kentte dün öğleden sonra başlayan sağanak yağmur nedeniyle çok sayıda ev ve işyerini su bastı. Rögar ve su tahliye kanallarının tıkanması nedeniyle  caddeler göle dönüştü, araçlar mahsur kaldı. Çok sayıda binanın ihata duvarları çöktü, ağaçlar yerlerinden söküldü.Maddi hasarın çok büyük olduğu belirtiliyor.

Yagmurun ardından başlayan dolu ise kentin bazı bölgelerini beyaza bürüdü.Kenar mahallelerde ise evlerde beslenen çok sayıda küçükbaş hayvan telef oldu.

Sürücülerin ve vatandaşların zor anlar yaşadığı sağanak nedeniyle birçok hasarlı kaza meydana geldi. Su birikintilerinin oluştuğu caddelerde polisler, sürücüleri yönlendirerek trafik akışını sağladı. Yetkililer, vatandaşları su baskınlarına karşı uyardı.Şiddetli yağış nedeniyle kentte elektrikler de kesildi. Bazı mahallelere ilerleyen saatlere rağmen elektrik verilemedi.Yoğun yağış nedeniyle tramvay seferlerinde de aksamalar yaşandı.

FATMA ŞAHİN’DEN AÇIKLAMA

Gaziantep Büyükşehir Belediye başkanı Fatma Şahin, yağış nedeniyle Facebook sayfasında şu açıklamayı paylaştı.

#Gaziantep‬’te son birkaç yıldır Temmuz’daki yağış miktarımız sıfırdı. Bugün bir anda bastıran çok yoğun yağış ister istemez zor anlar yaşattı.
‪#‎Gazi‬ şehrimizin bir yılda aldığı yağış miktarı 280 kg idi. Bugün ise sadece 1 saatte 39 kg yağış aldık.
GASKİ ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nden arkadaşlarımız yoğun çalışıp şehirde kontrolü sağladılar ve müdahale ettiler.
Gaziantep’e geçmiş olsun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here