Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Sarı, öğretmenlik mesleğinin bizim eğitim ve kültür tarihimizde de çok önemli bir yeri bulunduğunu söyledi.

 ”Geleceğin insanını yetiştirme bakımından çocuklarımızın ve gençlerimizin, özgür düşünen, bağımsız karar verebilen, yeniliklere açık, özgüven sahibi, problem çözme yeteneği gelişmiş, bilim ve teknolojideki gelişmeleri yakından izleyen, bunun da ötesinde bilim ve teknoloji üretebilen bireyler olarak yetişmesinde en önemli etken öğretmenlerimizdir.” diyen Sarı şunları söyledi:

”Üretmeyen, aynı zamanda kendi kendini tekrarla yetinen ve bunun içinde sürekli gerileyen bir milletin, bulunduğumuz coğrafya da varlığını sürdürmesi mümkün değildir. Çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına cevap verebilen, milli ve manevi değerleri benimseyip özümsemiş, demokratik kültürü kavramış insanlar olarak yetiştirmek hepimiz için önemli bir sorumluluktur. Bununla birlikte, araştıran, düşünen, sorgulayan bir eğitim ortamına ulaşmamız da şarttır. Bu itibarla umudumuz, yarınlara ışık saçan nesiller yetiştirecek olan özverili, idealist ve vatansever yapısıyla, diğer dünya uluslarına mensup öğretmenler arasında onurlu bir yere sahip öğretmenlerimizdedir.

Bu vesile ile Hakkın rahmetine kavuşmuş olan öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, Milli birlik ve beraberliğimizin mihenk taşı fedakar öğretmenlerimizin  “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü” kutluyor, hürmet, şükranlarımla en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here