Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak sığındıkları Gaziantep’in Araban ilçesinde yaşayan 14 nüfuslu Suriyeli aileye duyarlı iş adamı ev kiralayıp, ihtiyaçlarını karşıladı.

 

Suriye’deki iç savaş nedeniyle 14 kişilik ailesiyle birlikte ölümden kaçarak Araban ilçesine gelen, yaz mevsiminde Araban ovasında ırgatlık yaparak geçimlerini sağlayan Suriyeli ailenin yardıma genç iş adamı yetişti. Mülteci ailenin ihtiyaçlarının olduğunu öğrenen Arabanlı genç iş adamı Halil Şahin, harekete geçerek aileye Kale mahallesinde iki odalı bir ev kiraladı ev eşyası, gıda ve ısınmak için soba ile yakacak ihtiyaçlarını karşıladı.

 

51 yaşındaki Suriyeli Abdülkadir Ali, Arabanlı iş adamı Halil Şahin’e, kendilerine ev kiralayıp gıda ve ısınmak için gerekli soba ve yakacak ihtiyaçlarını karşıladığı için teşekkür etti.

 

İş adamı Halil Şahin ise, “Suriye’deki iç savaşta ölümden kaçarak ilçemize sığınıp burada yaşamak isteyen bir ailenin yardıma ihtiyacı olduğunu öğrendim ve insanlık gereğini yerine getirip, yapmam gerekeni yaptım” dedi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here