erikce-cocuk-ve-genclik-kamp-egitim-merkezi-sezonu-acti

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Erikçe Macera Parkı Çocuk ve Gençlik Kamp Eğitim Merkezi 2016 yılı sezonu açtı.

Bu yıl hava koşulları nedeniyle şubat ayı sonlarında başlayan kamplar mart ayında yoğun talep gördü. Çocuk ve gençlere hizmet veren kamp eğitim merkezinde geçen yıl olduğu gibi bu yıl da günübirlik kampların yanı sıra, özellikle ortaokullara ve liselere yönelik (Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri) hafta sonu kampları da düzeleniyor.

Başvurularının mayıs ayında başlayacağı ve haziran ayından itibaren eylül ayına kadar ise 9-14 yaş aralığında binlerce çocuk ve gencin katılımıyla yaz kampları düzenlenecek.

Faaliyetlerin başladığı 2016 yılı şubat ve mart ayı içesinde merkezden 1465’i il merkezi, 760’ı Yavuzeli, Araban, Nurdağı, Nizip ve Oğuzeli ilçelerinden olmak üzere toplam 1918 öğrenci genç ve öğretmen faydalandı.

Ayrıca hafta sonları Erikçe Kent Ormanını ziyaret eden vatandaşlar ve özellikle çocuklar kamp merkezindeki yüksek aktivite ve spor faaliyetlerinden faydalanabilmektedir.

Erikçe Macera Kampı Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirilen aktivitelere, bireysel, grup ve okul başvurularının tamamı Büyükşehir Belediyesine ait www.gaziantep.com.tradresinden yapılabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here