Şehitkamil Belediyesi yaz spor okulları bünyesinde 8 farklı branşta eğitim gören sporcular, çalışma saatleri sonunda kendileri için hazırlanan birbirinden renkli aktivitelere katılarak, 2013-2014 eğitim öğretim yılının stresini keyifle atmaya devam ediyorlar.

Basketbol, futbol, yüzme, satranç, taekwando, halkoyunları, badminton ve jimnastik branşlarında 5 bini aşkın bay ve bayan kursiyere eğitim verenŞehitkamil Belediyesi yaz spor okullarında, sporcuların daha keyifli zamanlar geçirmesi için düzenlenen sosyal etkinler hız kesmeden devam ediyor. Önceki gün Şehitkamil Belediyesi Atatürk Spor ve Kültür Merkezinde basketbol branşı spor okulu öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirilen mini golf şenliğinde, potanın dev adamları ve perileri yeni bir branşla tanışmanın mutluluğunu yaşadılar. İnsanı sadece dinlendirmekle kalmayıp, uzaklık ve mekan algısını da geliştiren golf branşı ile tanışan sporcular etkinlik esnasında birbirinden şık vuruşlara imza attılar. Şehitkamil Belediyesi Yaz Basketbol Spor Okulu Antrenörü Yunus Haskaya, mini golf etkinliği ile ilgili yaptığı açıklamada, “Basketbol antrenmanlarımızı tamamladıktan sonra, sporcularımızın yaz tatilini daha keyifli ve verimli geçirebilmeleri adına çeşitli sosyal etkinlikler düzenliyoruz, bu gün düzenlediğimiz mini golf şenliğinde, sporcularımız yeni bir branşla tanışmanın mutluluğunu yaşadılar. Bu tip etkinliklerle sporcularımızın farklı konularda ve alanlarda da eğitim almalarına olanak sağlıyoruz, bundan sonraki süreçte de branşa özgü yaptığımız çalışmaların dışında çeşitli yan branş etkinliklerimiz, eğitim seminerlerimiz ve kültürel ekinliklerimiz tüm hızı ile devam edecek” diye konuştu.

Şehitkamil Belediyesi Basketbol Yaz Spor Okullarında eğitim gören sporcular, basketbol antrenmanlarının oldukça verimli geçtiğini, ayrıca kendileri için düzenlenen sosyal ve kültürel etkinliklerde de keyifli vakit geçirdiklerini belirttiler. Yaz spor okullarında her geçen gün farklı konularda bir çok yeni şey öğrendiklerini ifade eden yaz spor okulu öğrencileriŞehitkamil’de spor yapmanın bir ayrıcalık olduğunun altını çizdiler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here