Yazarımız Mustafa Yıldız hoca Alanya’da Kur’an’ı anlamayı ve yaşamayı anlattı.

ANTEP PRESS – Alanya

Mustafa Yıldız hoca Alanya’da Kur’an’ı anlamayı ve yaşamayı anlattı.
Alanya Sebilay Derneği’nin “2011 yılı Genel Hizmet İçi Eğitim Programı” kapsamında gerçekleştirdiği seminere davet edilen Mustafa Yıldız Hoca “Kur’an’ı Anlamak” ve “Kur’an’ı Yaşamak” başlıklı iki konuşma yaptı.
Seminere ayrıca Araştırmacı – Yazar Davut Özgül de katıldı.
Program sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturum halinde gerçekleştirildi.
Sunuculuğunu Aydın Azak’ın yaptığı program imam Turan Topçuoğlu’ nun okuduğu Kur’an tilaveti ile başladı.
Ardından Komisyon Başkanı Recep Duygu insan yetiştirmenin önemine değinerek Ar -Ge ( Araştırma Geliştirme ) komisyonunun faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Daha sonra Sebilay Derneği Başkanı Murat Ersin Kaplan bir selamlama konuşması yaptı.
İlk oturumun ilk konuşması ‘Müslüman Bireylerin Yetişmesi ’başlıklı sunumuyla araştırmacı yazar Davut Özgül hoca tarafından yapıldı.
Ardından Mustafa Yıldız hoca tarafından “Kuran’ı Anlamak” konulu bir konuşma yapıldı. Konuşmasında Kur’an’ın ne tür bir kitap olduğu anlatan Mustafa Yıldız hoca Kur’an’ın doğru olarak anlaşılabilmesi için dikkat edilmesi gereken hususlar üzerinde durdu.
Öğleden sonraki oturumda da ilk konuşmacı Mustafa Yıldız hoca “Kur’an’ı Yaşamak” konulu bir konuşma yaptı. Oturumun ikinci konuşmasını “Müslümanların Toplumsal Değişime Katkıları” başlıklı sunumuyla Davut Özgül hoca yaptı.
Dinleyiciler ve konuşmacılar arasında gerçekleştirilen soru cevap fasıllarının ardından program değerlendirme konuşmalarıyla sona erdi.
``

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here