Şahinbey Belediyesinin, Yazıcık Mahallesi’nde yürüttüğü kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yapılan Yazıcık Konutları’nda incelemelerde bulunan AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül, “Yazıcık Konutları çok estetik ve güzel bir yapıya sahip” dedi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu beraberinde AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül ile birlikte iftar öncesi vatandaşları ziyaret etti. Şahinbey ilçesinde ikamet eden aileleri ziyaret eden Gül ve Tahmazoğlu, vatandaşların hatırlarını sorarak sorunlarını dinlediler.

GÜL: “VATANDAŞ MEMNUNİYETİ ÇOK ÖNEMLİ”

Aile ziyaretinin ardından Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan Yazıcık Konutları’nı Başkan Tahmazoğlu ile birlikte gezen Milletvekili Gül konutların mimari yapısının çok güzel olduğunu söyledi. Yazıcık Konutları’nın Gaziantep’in tarihi dokusuna uygun inşa edildiğini belirten Abdülhamit Gül şöyle konuştu:

“Yazıcık Mahallesinde yaptığımız aile ziyaretlerinin ardından Şahinbey Belediyemiz tarafından yapılan kentsel dönüşüm alanını ziyaret ettik. Gerçekten çok estetik ve tarihi yapıya uygun konutlar yapılıyor. Mahalleli ile konuştuğumuzda şunu da gördük, yapılan kentsel dönüşümde kamulaştırma ile evini belediye verenler gayet memnun. Evlerine hak ettiği değerin verildiğini söylediler. Halk için bir şeyler yaparken, halkın memnuniyetsiz olmasının hiçbir anlamı yok. Burada bir memnuniyet olduğunu vatandaşlarımız dile getirdiler. Yeni yapılan binalar çok yüksek olmayan ve göze çok hoş gözüken binalar. İnşallah mahallemizin diğer yerlerine de bu yapı sirayet eder. Devamı da inşallah gelir.”

Gezinin ardından Milletvekili Gül ve Başkan Tahmazoğlu, aile ziyaretlerine devam ettiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here