Ramazan Çetin Yazdı…

 

Okula yeni atanan öğretmenin sınıfına yeterince ilgi ve alaka göstermediğini gören tecrübeli müdür, onu motive etmek, pozitif anlamda sağlam bir iletişim kurmak için şöyle der. “Saygıdeğer öğretmenim. Öncelikle hoş geldiniz ve bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler. Sizi aramızda görmekten son derece memnunuz. Daha önce çalıştığın kurumda görevinle ilgili işittiğim bazı sözlerin yanlış olduğunu düşünüyorum. Senin, çok dürüst, çalışkan, görevine sadık olduğunu, eğitimi ve hayatı sevdiğini, dayanışma ve yardımlaşma içinde çalışan bir ruha sahip olduğunu, kendini yenileyen biri olduğunu ancak zaman zaman girdiği ders konusunda bazen ihmalkâr olduğunu söylediler. Fakat ben senin böyle dersini ve sınıfını ihmal eden biri olmadığına inanıyorum.

Temiz görünüşün güzel ahlakınla, düzenli ve dengeli duruşunla tam tersine farklı olduğunu, öğrenmeyi ve öğretmeyi sevdiğini düşünüyorum. Senden pozitif enerji aldığımı ifade edeyim.  Kişi kendine olan saygıyı yitirmeden çalıştığı sürece, saygı görmeye devam edecektir. Saygısı olan küçülmeyecektir. Hayata pozitif bakanlar, hep enerjiyle dolacaklar, sevgiyle yol alacaklar. ÇEVRELERİNDE UMUT VE IŞIK OLACAKLAR. Senin de böyle biri olduğuna inancım tamdır. Dersini sevmediğini asla düşünmüyorum.

Yaşam devam ettiği sürece, ilkeli hareket edenler değişim ve dönüşümün kendisi olacak, öğrencilerine güzel bir model olacaktır.  İş durum böyle iken Senin ders konusunda ihmalkâr olduğuna kesinlikle inanmıyorum. O günden sonra elbette her şey daha farklı olmuştur. Pozitif yaklaşımlar, güzel sonuçları doğurur. Tatlı dilin üzerinde kelimeler gül açar. Gül  açan  mis kokulu kelimelerle hayat bir Gülşen olur….

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here