AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar: Yeni bir darbeye zemin hazırlanıyor

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, SuperHaber muhabiri Deniz İster’e çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Türkiye’nin bir saldırı altında olduğunu belirten Şamil Tayyar, ülkenin 12 Eylül süreci öncesindeki gibi kaotik bir ortama sürüklenmek istendiğini söyledi.
Tayyar, 7 Şubat MİT operasyonu, Gezi olayları, 17/25 Aralık yolsuzluk operasyonu görünümlü darbe girişimi ve devamında gelen 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişimi ile “Erdoğan’sız Türkiye’yi” hayata geçiremeyen çevrelerin provakatif eylemlere yöneldiğinin altını çizdi.
AK Parti Milletvekili, “Rus Büyükelçisinin öldürülmesi gibi suikastlar, son olarak da Reina saldırısıyla çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği  katliam türü eylemlerle Türkiye hakkıknda,  yönetilemeyen, iç çatışmaların yoğunlaştığı, hiç kimsenin can güvenliğinin olmadığı “kaotik bir ülke” algısı oluşturmak istiyorlar. Bu şekilde, Tayyip Erdoğan ve ekibinin yönetimden çekilmesini,  yönetimden vazgeçmezse, emir-komuta zinciri içerisinde darbe yapmayı planlıyorlar” dedi.
Bu odakların “Erdoğan’sız Türkiye” emelleri için farklı bir yöntem denediğini belirten Tayyar,  “Gezi olaylarında gördüler ki sokak hareketleriyle iktidar devrilmiyor, altyapısı oluşturulmadan hazırlanmış 15 Temmuz darbe teşebbüsüyle de bu iktidar devrilmedi. O yüzden 12 Eylül darbesinde başarıya ulaşmış darbe tekniğine başvuruluyor. Oynanan oyun 12 Eylül öncesinin şartlarını oluşturmak! 15 Temmuz sonrası, TSK’da yapılanan darbeci unsurların temizlenmesi kimseyi yanıltmasın. Darbeler tarihimizde örnekleri var” dedi.
FETÖ’cü cuntanın önemli ölçüde TSK’dan temizlendiğini ifade eden Tayyar, yeni tehdidin “seküler laikler”den, NATO’culardan gelebileceğini dile getirerek şöyle konuştu;
“15 Temmuz’da darbeye karşı duran “ulusalcı seküler laik” kesimleri, Reina saldırısı gibi toplumdaki hayat tarzına ilişkin tartışmaları körükleyerek, Alevi-Sünni çatışmasını körükleyerek darbenin tarafı haline getirmeye çalışıyorlar”
REİNA SALDIRISI
Yılbaşında terör saldırısının hedefi olan Reina’nın çok özel korunan bir yer olduğunu söyleyen Şamil Tayyar, “Reina’da profosyonel bir kadro her zaman istihdam edildi. Hatta kadrolardan bazıları da derin devletle ilişkiliydi. Bu eylemin içeriden destek almadan gerçekleşmesi kolay gözükmüyor” dedi.
ABD gizli servisinin, Türkiye’de yaşanan kirli eylemlerde parmak izi olduğunun da altını çizen Tayyar, ABD’nin Türkiye’yi kendi şartlarında yeniden masaya çekmek istediğini ifade etti.
Kılıçdaroğlu’nun yaşanan süreci okuyamadığını da sözlerine ekleyen Tayyar, “Sandıkla iktidara gelemeyeceğini gören Kılıçdaroğlu terör örgütlerinin eylemlerinden medet umuyor!” dedi.
Kaynak: SuperHaber 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here