Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, merkez ve ilçelerde yeşil alan sayısını artırmak için park yapım çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi, hem kentin hem de ilçelerin görünümüne güzellik katacak ve artan nüfus sayısının dinlenme ihtiyacını karşıyalacak parkların çoğaltılması için çalışmalarını hızlandırdı.

Nizip, Oğuzeli ve Nurdağı ilçelerinde park yapım projelerini hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, buradaki vatandaşlardan da olumlu tepkiler aldı.

Bu kapsamda Oğuzeli ilçesinde park yapma çalışmalarına başlayan Fen İşleri Daire Başkanlığı, ilçeye Sacır Deresi Parkı yapıyor. Yaklaşık 7 bin metrekarelik park içerisinde, çocuk oyun alanları, piknik alanları, spor aletleri, yürüyüş parkurları, futbol ve voleybol sahası yapılacak.

Öte yandan Nurdağı ilçesinde de park alanlarını çoğaltan Büyükşehir Belediyesi, bu çerçevede ilçeye 51 bin 442 metrakarelik park yapıyor.

Büyükşehir Belediyesi, Nizip ilçesinde ise daha önce 57 bin metrekarelik alan üzerinde Karpuzatan Mesire Alanı yapımını başlatmıştı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here