Resim_1307635153ANTEP PRESS – Gaziantep

Yeni Şafak Gazetesi`nin her ay düzenlemiş olduğu farklı iller ziyaretinin bu haftaki durağı Gaziantep oldu. Gaziantep`te içlerinde yazar ve aydınlarında bulunduğu birçok STK` yöneticisi ile bir arayan gelen Yeni Şafak Gazetesi Türkiye`nin 12 Haziran`dan sonra herkesin beklediği sivil anayasa ve Türkiye`nin en hızlı gelişen bölgenin sanayi ve ticaret merkezi Gaziantep`in ve Türkiye`nin yarını konuşuldu.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Yeni Şafak Gazetesi Genel Müdürü M. Ziya Gökalp herkesin birçok alanda övgüyle söz ettiği Gaziantep`i yakından gördükten sonra bu övgünün çok haklı ve yerinden bir övgü olduğunu ifade etti.
Gökalp, “Gaziantep sadece sanayi ve ticarette değil, tarih ve kültür alanında büyük bir gelişme göstermiştir. Burada görüştüğümüz herkes yarına umutla bakıyor. Herkesin ileriye dönük hedefleri var. Dahası Gaziantep halkının hiç kimseden bir beklentisi yok. Çalışmak üretmek, pazarlamak onları mutlu ediyor” dedi. Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin Gaziantep`i modern bir kent yapmak için kolları sıvadıklarını gördüklerini ifade eden Gökalp, Gaziantep`in bu çalışkanlığını herkesin örnek alması gerektiğini söyledi.
Daha sonra söz alan Yazar ve Düşünür Mustafa Yıldız herkesin büyük bir heyecanla ve merakla beklediği sivil anayasada ırkçılığın kesin suç sayılması gerektiğini ifade etti. Mustafa Yıldız konuşmasında şunları söyledi: “Etnik kimliğine bakılmaksızın herkesin özgürlüğü eşit bir şekilde anayasa teminatı altına alınmalıdır. Devlet  bu ülkede yaşayan herkese aynı mesafede durmalıdır. Herkes inancını serbestçe yaşayabilmeli ve herkes devletin güvencesi altında olmalıdır” diye konuştu.
``

Haberin tamamını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz

http://www.yenisafak.com.tr/YurtHaberler/?t=09.06.2011&c=30&i=323418
Kaynak: Yeni Şafak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here