sube_mudurlugu_sinavina_kac_kisi_girecek_2b303

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Şube Müdürlüğü sınavı sonuçlarına göre Gaziantep’e, ikisi başka şehirden olmak üzere toplamda 19 öğretmenin Şube Müdürü olarak ataması yapıldı. Yapılan sınavda Eğitim Bir Sen’in başarı oranını Mithat Sevin değerlendirdi.

Eğitimciler Birliği Sendikası’ nın tüm sınavlarda olduğu gibi Şube Müdürlüğü sınavında da üyelerini profesyonelce hazırladıklarını dile getiren Eğitimciler Birliği sendikası Şube ve Memur sen İl Başkanı Mithat Sevin, “ Tüm sınavlarda olduğu gibi Şube Müdürlüğü sınavında da büyük başarılar elde ettik. Alana yönelik kitaplar bastırdık ve yine alana yönelik uzman kişilerden üyelere yönelik online kurslar verdik.  Bu çalışmalar sonucunda Gaziantep’ten sınava girenlerin içerisinden barajı aşarak mülakata çağrılanların yaklaşık yüzde 70’i Eğitim Bir sen üyesidir. Mülakata girerek başarılı olanlar içerisinden de tercih yapma hakkını kazananların yine yüzde 80’i EBS üyesidir. Tercih yapanlar içerisinden de  yine atananların yüzde 85’i Eğitim Bir sen üyesi olmuştur”dedi.

35 ÜYEDEN 29’U EBS ÜYESİ

Gaziantep iline atanan 35 Şube Müdüründen 29 tanesinin Eğitimciler Birliği sendikası üyesi olduğunu ifade eden sevin, “İlimizden atanan 35 Şube Müdürü’nün 29 tanesi Eğitimciler Birliği sendikası üyesidir. Bu; azmin, çalışmanın ve hizmet sendikacılığı anlayışının bir ürünüdür. Eğitimciler Birliği sendikası olarak  sendikal üyeliği ne olursa olsun, eğitime taze bir kan ve ivme kazandıracak olan tüm Şube Müdürlerimize yeni görevlerinde başarılar diliyoruz” açıklamalarında bulundu.

GAZİANTEP’E YENİ ATAMASI YAPILAN ŞUBE MÜDÜRLERİNİN İSİMLERİ

Mesut Hançerkiran, Savaş Ahmet Aksu, Cem akın, Melih Mustafa Haban, Osman Şahin, Cemalettin Serin, Şahin Yeter, Mehmet Sarıyıldız, Aydın Albak, Erkan Aklap, Mustafa Özdemir, İbrahim Yağcı, Yüksel Beroje, Ayfer Er, Yahya Kemal Karaoğlan, Üzeyir Kuzucu, Mehmet Karademir, Hasan Ataş, Bayram Altunbaş, Şahinbey ilçesine atanan Erkan Aklap ve İslahiye ilçesine atanan Yüksel BEROJE, il dışından Gaziantep’e atanan iki şube müdürleri arasında yer alıyor.

1 YORUM

  1. Kesinlikle eğitim birsen bu sınavda çok güzel bir başarı elde etmiştir.Allah aşkına o 35 kişiden kaçtanesi 78,34 puandan yukarı yazılı notu aldı.Domuz eti yemem haramdır diyenler kul hakına gelinece yalayıp yuttular

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here