Gaziantep’te FETÖ operasyonunda yeni tutuklamalar var.

Gaziantep’te FETÖ operasyonunda yeni tutuklamalar var“Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Gaziantep’te (1) Hakim (3) İşadamı (1) Özel Okul Öğretmeni (1) asker (5) öğretmen tutuklandı. (1) Polis memuru hakkında adli kontrol kararı uygulandı. Gözaltında olan (1) İşadamı ve (4) öğretmen serbest bırakıldı.”

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Gaziantep’te (1) Hakim (3) İşadamı (1) Özel Okul Öğretmeni (1) asker (5) öğretmen tutuklandı. (1) Polis memuru hakkında adli kontrol kararı uygulandı. Gözaltında olan (1) İşadamı ve (4) öğretmen serbest bırakıldı.

Konu hakkında yazılı açıklama yapan Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı kamuoyu ile şu bilgileri paylaştı: “ 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY (Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması) Silahlı Terör Örgütü mensuplarınca, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs ve ayrıca bu örgüte üyelik suçlarından, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından başlatılan ve devam eden soruşturmalar neticesinde;

Bu kapsamda (04.08.2016 tarihli basın açıklamamızdan önce) Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığımızca hakkında işlem başlatılan ve gözaltına alınan;

a- (1) Hakim (3) İşadamı (1) Özel Okul Öğretmeni (1) asker (5) öğretmen tutuklanmış (1) Polis memuru hakkında adli kontrol kararı uygulanmış, (1) İşadamı ve (4) öğretmen serbest bırakılmıştır.

b-Gözaltına alınan (3) kişi başka Cumhuriyet Başsavcılıklarına gönderilmiş,(04.08.2016 tarihli basın açıklamamızdan sonra) Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığımızca hakkında işlem başlatılan (14) kişiden ise;

a- (2) Öğretmen (1) Doktor, (1) Polis Memuru, (1) Memur, (1) Öğrenci (yabancı), (1) İşçi, (1) İşadamı gözaltına alınmış, (1) işadamı tutuklanmış, (5) Esnaf serbest bırakılmıştır.

Olayla ilgili başlatılan soruşturmalar büyük bir titizlikle devam etmekte olup, soruşturmanın safahatı ve sonucu hakkında kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here