“Şehitkamil Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Aile Merkezi anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan ‘Yerli Malı Haftası’ kapsamında etkinlik düzenledi. Özellikle meyveleri daha yakından tanıyan anasınıfı öğrencileri; dans ederek, şiir okuyarak ve şarkı söyleyerek keyifli bir gün yaşadı.”

Şehitkamil Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Aile Merkezi anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan ‘Yerli Malı Haftası’ kapsamında etkinlik düzenledi. Özellikle meyveleri daha yakından tanıyan anasınıfı öğrencileri; dans ederek, şiir okuyarak ve şarkı söyleyerek keyifli bir gün yaşadı.

‘TUTUM, YATIRIM VE TÜRK MALLARI HAFTASI’

Resmi adıyla ‘Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası’ olan ‘Yerli Malı Haftası’ 12-18 Aralık tarihleri arasında Türkiye’deki tüm okullarda olduğu gibi Şehitkamil’de de coşkuyla kutlanıyor. Şehitkamil Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Aile Merkezi’nde eğitim gören anasınıfı öğrencileri, ‘Yerli Malı Haftası’ dolayısıyla kutlama programı gerçekleştirdi. Anasınıfı öğrencileri, ‘Yerli Malı Haftası’ konulu şiirler okudu, şarkılar söyledi. Minik öğrenciler, çalınan neşeli şarkılar eşliğinde dans etti ve birlikte oynadı. Farklı meyvelerle süslenen miniklerin mutlulukları yüzlerine yansıdı.

BİLİNÇLİ TÜKETİCİ YETİŞTİRİLİYOR

Yerli tüketimin bilinçli olarak arttırılması amacıyla kutlanan ‘Yerli Malı Haftası’  etkinlikleri kapsamında Necip Fazıl Kısakürek Aile Merkezi anasınıfı öğrencilerine; tutumlu olmanın, yatırım yapmanın ve yerli malı kullanmanın önemi anlatıldı. Anasınıfı öğretmenleri; ‘yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı’ sloganıyla tutum, yatırım, Türk malları konularında öğrencilere bilgi verdi ve miniklerin yerli malını kullanma konusunda bilinçli bireyler olarak yetişmelerine katkı sağladı. Anasınıfı öğretmenleri; minikleri, sağlıklı beslenmeleri konusunda bilgilendirerek uyardı.

ÖZEL GÜNÜMÜZÜ EN İYİ ŞEKİLDE KUTLAMAYA ÇALIŞTIK

Şehitkamil Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Aile Merkezi eğitmeni Sevgi Güldeş, gerçekleştirilen etkinliğe ilişkin bilgi verdi. Sevgi Güldeş, “Necip Fazıl Kısakürek Merkezi’nde Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası’nı kutladık. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte bu özel günümüzü kutladık. Çocuklarımızı bugüne özel hazırladık. Çocuklarımızın; Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası’nı en iyi şekilde değerlendirmesi, bilinçlenmesi için elimizden geleni yapmaya çalıştık. Öğrencilerimizin gayretli katılımıyla bu özel günümüzü en iyi şekilde kutlamaya çalıştık. Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na bize sunduğu imkanlar dolayısıyla çok mutluyuz. Başkanımıza hizmetlerinden dolayı velilerim ve öğrencilerim adına çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here