Türkiye Yeşilay Cemiyeti genel başkanı Av. Muharrem Balcı Gaziantep’e gelerek bir dizi temaslarda bulundu. Bazi sivil toplum ve basın kuruluşları ile görüşen Balcı, Antep press yönetici ve yazarları ile de biraraya geldi.

Anteppress – Gaziantep

Türkiye Yeşilay Cemiyeti genel başkanı Av. Muharrem Balcı Gaziantep’e gelerek bir dizi temaslarda bulundu. Bazi sivil toplum ve basın kuruluşları ile görüşen Balcı, Antep press Genel Yayın yönetmeni Osman İslamoğlu ile de biraraya geldi. Görüşmede Antep press yazarlarından Mustafa Yıldız, Mehmet Alkış ve Fatih Tamer`de hazır bulundular.

Adana ve Osmaniye’de organize edilmiş çeşitli toplantılara katılmak üzere bölgemize gelen Yeşilay Genel Başkanı Av. Muharrem Balcı, Yeşilay şube yada temsilciliği bulunmayan Gaziantep’e gelerek bazı sivil toplum kuruluşları ve konuya ilgili şahıslarla görüşmelerde bulundu.

Bu çerçevede biraraya geldiği Antep Press Genel yayın yönetmeni Osman İslamoğlu ve Antep Press yazarlarından Mustafa Yıldız, Mehmet Alkış ve Fatih Tamer ile görüşen Balcı, Yeşilay’ın kuruluş amacı ve yaptığı çalışmalar konusunda da bilgiler verdi.

``

Balcı, “Yeşilay, sigara, alkollü içki ve diğer uyuşturucu alışkanlıklar ile mücadele eden ve bütün zararlı alışkanlıklardan halkımızın ve bilhassa gençlerimizin korunması için yaptığı çalışmalarla kamuya hizmet veren, bu sebeple de “Kamuya Yararlı Cemiyetler” arasında yer alan bir kurumdur” dedi.

“Türkiye’nin 6. Büyükşehir’i olması yanında, göç dalgasının olumsuz yansımalarının da yaşandığı Gaziantep’in aynı zamanda uyuşturucu madde kullanımı ve buna bağlı olarak ortaya çıkan çok sayıda “madde bağımlısı” vatandaşın rehabilitasyonu ve yeni nesillerin her türlü bağımlılık yapan madde ve olgulardan korunması amacıyla ciddi çalışmaların yapılması gereken bir şehrimiz olduğuna inanıyoruz” dedi.

“Yılbaşı ve hafta sonu tatiline denk gelmesi sebebiyle resmi kurum ve kuruluş yetkilileri ile temas imkanı olmasa bile, bölgeye gelmişken Gaziantep gibi çok önem verdiğimiz bir şehrimizi ziyaret etmeden geçmeye yüreğim el vermedi” dedi.

 

Mazlum-der Gaziantep şubesini ziyaret eden ve  Kanal-5 Televizyonu’nda canlı yayına katılan Yeşilay genel başkanı Muharrem Balcı “en kısa zamanda Gaziantep’e Yeşilay şubesinin açılacağını umuyorum ” dedi.

``

Anteppress

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here