Türkiye Yeşilay  Cemiyetinin geleneksel İftarı  Sepetçiler Kasrı’nda gerçekleştirildi.
Türkiye Yeşilay Cemiyetinin düzenlediği ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın katıldığı iftar programına Gaziantep Şube başkanı Fatih Tamer de katıldı.
Yeşilay şubeleri bağışçıları ve gönüllülerinin katıldığı iftar programı ile ilgili konuşan Tamer şunları kaydetti: “Ramazanın en güzel yanı bağımlılığa karşı mücadelenin daha kolay anlaşılması. Bağımlılık bu ülkede herkesin problemi olmalı. Özellikle sigara veuyuşturucudan kaynaklı ölüm vakaları ürkütücü boyutlarda… Teknoloji bağımlılığının tehdit etmediği birey nerdeyse hiç yok maalesef. Bu noktada bu iftarda devletin en tepesinden bakanlara vekillere sanatçılara ve yazarlara kadar farklı kesimlerin olması duyarlılığın iyi bir seviyede olduğunu gösteriyor. Sorumluluklarımızı kuşanarak daha güçlü bir şekilde nesillerimizi korumak zorundayız. İnşallah ilerleyen yıllarda bu tarz birliktelikleri şubemizde de gerçekleştireceğiz.Bu noktada Gaziantep’te bu mücadeleye destek olacak herkesle yürümeye hazırız.”
Son yapılan genel kurulda Gaziantep etkisinin hissedildiğini belirten Tamer, Hasan Kalyoncu Üniversitesi psikoloji bölümü hocalarından Prof.Dr.Mücahit Öztürk’ün başkan seçilmesiyle daha aktif bir gündemle karşı karşıya olacağımızı kaydetti. Yeşilay yönetim kurulu üyesi Esra Albayrak’la da görüşen Tamer , Yeşilay çalışmaları hususunda destek taleplerini iletti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here