Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm Türkiye’de, il bazında Yeşilay Şubesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla düzenlenen “Sağlıklı Nesil Sağlıklı  Gelecek” konulu yetenek yarışmasında görsel ve edebi alanda dereceye girenlere ödülleri Şehitkamil Halk Eğitim Merkezi´nde düzenlenen törenle verildi. Törene Gaziantep  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa KİRAZOĞLU, Gaziantep Yeşilay Şube Başkanı Fatih TAMER, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cem AKIN, Yeşilay üyeleri, Gaün Genç Yeşilay Kulübü,  öğrenciler, öğretmenler ve dereceye giren öğrencilerin aileleri katıldı. Yarışmada altı kategoride birinci olan öğrencilere para ödülü ve çeşitli hediyeler verildi.

     

Yarışmada: Bahattin Teymur İlkokulu’ndan Esra KASIM, Mahmut Güleç İlkokulu’ndan Mustafa Hakan ALAGÖZ, Atatürk Ortaokulu’ndan Gülperi AKSOY, Anneler Ortaokulu’ndan Meltem KALAFAT, Araban Anadolu Lisesi’nden Mizgin YILDIRIM ve TOBB Fen Lisesi’nden Bilge Su KANDEMİR ödül aldı.

Ödül Töreninde konuşan Yeşilay Şube Başkanı Fatih TAMER , öğrencilerin meşguliyetlerini yetenek ve sanat içerikli çalışmalara verdiklerinde bağımlılıklardan uzak kalacaklarını belirtti. Bağımlılığın tüm insanlığın problemi olduğunu belirten Tamer, başta aileler ve öğretmenler olmak üzere bağımlılık hususunda herkesin sorumluluğunu yerine getirmesi gerektiğini, ödül töreni yapılan yarışmada dereceye giren öğrencilerin Türkiye çapındaki elemelere de katılacağını belirtti.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa KİRAZOĞLU dereceye giren öğrencilerin Türkiye çapındaki yarışma için de başarılı olmalarını ümid ettiğini belirterek , bağımlılıkla mücadele çalışmalarının devamlılığına vurgu yaptı. Katkı sağlayan herkese teşekkür eden Kirazoğlu, öğrencilerle aile ve öğretmenlerini tebrik ederek konuşmasını tamamladı.

Ödül töreni öğrencilere ve öğretmenlere hediye takdimi ile sona erdi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here