ŞAHİNBEY BELEDİYESİ TARAFINDAN KENT TRAFİĞİNİ RAHATLATMAK İÇİN SÜRDÜRÜLEN; HAVAALANI, DUTLUK, ŞAHİNBEY PARKI VE KİLİS YOLUNU BİRBİRİNE BAĞLAYACAK OLAN 50 METRE GENİŞLİĞİNDEKİ 12 ŞERİTLİ YEŞİLVADİ BULVARI’NDA ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR. (İHA/GAZİANTEP-İHA)

20576198411.08.2015123342gaziantepgunes

Şahinbey Belediyesi tarafından kent trafiğini rahatlatmak için sürdürülen; Havaalanı, Dutluk, Şahinbey Parkı ve Kilis yolunu birbirine bağlayacak olan 50 metre genişliğindeki 12 şeritli Yeşilvadi Bulvarı’nda asfaltlama çalışmaları devam ediyor.

Şahinbey Belediyesi tarafından, şehir içindeki trafiği rahatlatmak ve vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmak için sürdürülen 50 metre genişliğinde 12 kilometre uzunluğundaki 12 şeritli Yeşilvadi Bulvarı’nda çalışmalar devam ediyor.  Bulvarın Havaalanı ve Dutluk arasında kalan kısmındaki 6 şeridi ve Güneş Mahallesi 10 Nolu Cadde ile Yeditepe Mahallesi arasında kalan kısımdaki asfaltlama çalışmaları bitti.

 

BAŞKAN TAHMAZOĞLU: “YEŞİLVADİ BULVARI HAYIRLI OLSUN”

Bulvardaki çalışmaları inceleyen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yolun kısa bir süre içende kullanılabilecek duruma geleceğini söyledi.  Güneş Mahallesi 10 Nolu Cadde ile Dutluk arasında kalan kısmında asfaltlama çalışmalarına başlanılacağını ifade eden Başkan Tahmazoğlu şöyle konuştu:

“Biz bu yolumuzdaki çalışmaları alt yapı çalışmalarıyla birlikte devam ettiriyoruz. Bulvarımızın Havaalanı ile Dutluk arasındaki 6 kilometrelik kısmın 6 şeridinde çalışmalar tamamlandı, asfaltı yapıldı. Şimdi de Dutluk ile Kilis yolu arısındaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şuan bulunduğumuz noktada Güneş Mahallesi Su Yolu ile Şahinbey parkımız arasında kalan yol. Buradaki çalışmamız tamamlanıyor. Şahinbey Parkı ve Üniversite’ye ulaşmak isteyen vatandaşlarımız, Karataş’tan Su Yolu’ne geçerek bu yeni asfaltladığımız yolu kullanabilir.  Şimdi de Su Yolu ile Dutluk arasında kalan kısmın asfaltlama çalışmalarına başlıyoruz. Vatandaşlarımızla böylelikle havaalanından başlayarak Şahinbey Parkı’na kadar olan yolu kullanabilecekler. Bu yol gerçekten şehir içinde 50 metre genişliğiyle en geniş yol olacak ve en ciddi trafik yükünü kaldıracak. Yolda özellikle kamulaştırma ve alt yapı çalışmaları çok önemliydi. Bazı noktalarda GASKİ’nin çalışmaları devam ediyor. GASKİ çalışmaları tamamladıktan sonra biz bu yolun 12 şeridini de asfaltlayarak halkımızın hizmetine açacağız. Ben şimdiden Yeşilvadi Bulvarı’nın Gaziantep’imize, Şahinbey’imize hayırlı olmasını diliyorum”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here