46230562529.6.20161094gaziantepgunes

Muhtarların yetkisini arttıran çalışma hakkında gazetemize konuşan Türkiye Muhtarlar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Ökkeş Titiz, kararın sevindirici olduğunun altını çizerken İl Müftüsü Ahmet Çelik, uygulamanın hayırlı olmasını diledi.

Başbakan, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada; “Bundan böyle Büyükşehir Yasasıyla mahalleye dönüşen  köylerin muhtarlarına da evlendirme yetkisi vereceğiz. Ayrıca il ve ilçe müftüleri de resmi nikah kıyabilecek” ifadelerini kullandı. Başbakan’ın bu açıklamasının ardından gazetemize konuşan İl Müftüsü ve Türkiye Muhtarlar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı kararı değerlendirdiler. 

KÜLFET DEĞİL, DEĞER

Türkiye Muhtarlar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Ökkeş  Titiz, Güneş’e yaptığı açıklamada, kararı değerlendirerek; “Güzel bir gelişme, olması da gereken bir gelişme. Biz halkın temsilcisi olarak böyle bir görevden onur duyarız. Bu görevlerle muhtarlarımızın yetkisi genişleyecek, haz duyuyoruz. Alkışlıyorum çalışma takdir edildi bizim tarafımızdan. Güncel konularda bize verilen her göreve muhtarlık müessesi açıktır, biz zaten telefonun ucundayız. Olumlu buluyorum ve 50 bin muhtarımızın adına sevinç duyduğumuzu ekliyorum. Ek hizmet bize külfet getirmez değer katar” dedi.

“HAYIRLI OLSUN”

Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik ise, Başbakan’ın açıklamasının ardından kararın yürürlüğe girmesini beklediklerini ifade ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu.

AHMET ATMACA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here