70383222108.10.201591418gaziantepgunes

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesince kent genelinde eşini kaybetmiş anne ve çocuklarına ulaşmak için Yetim Koordinasyon Merkezi kuruldu. 

Mahalle ve okulları gezerek yetim çocukları tespit eden merkez çalışanları, 991 çocuk ve 675 anneye ulaştı, ziyaretler gerçekleştirdi. 

Ekipler, yetim çocukların sıkıntılarını ve isteklerini sordu. Çocukların hayallerini öğrenen ekipler, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in de katıldığı bazı etkinlik ve ziyaretlerde, onlara istedikleri hediyeleri verdi. Sinema, piknik ve kahvaltı gibi organizasyonlar yapan Koordinasyon Merkezi personeli, çocuklar için doğa kampı düzenledi, müze, Masal Parkı, Botanik Parkı ve Harikalar Diyarı’na gezi tertipledi.

Çocukların eğitimini de takip ediyorlar

Anneleri okuma yazma ve meslek kurslarına yönlendiren merkez ekipleri, çocukların da eğitimini yakından takip ediyor. Merkez çalışanları, yetim çocukların akademik başarılarını destekliyor, çocukları yönlendiriyor. Büyükşehir Belediyesince yetim çocuklara ulaşmak için Şehitkamil Hacı Lütfiye Şireci Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından hayata geçirilen Bir Dilek de Sen Tut Projesi’ne de destek verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here