yetim-cocuklarin-muze-keyfi-haber-resimYetim Koordinasyon Merkezi, annelerle sinema, piknik ve kahvaltı etkinliklerinde buluşurken, yetim çocuklarla doğa kampı, müze ziyaretleri, masal parkı, botanik parkı, harikalar diyarı gezileri gibi etkinlikler düzenliyor.

Yapılan etkinlikler sonunda en büyük ödüllerinin, dualar eden annelerin kalbi ve dünyanın en güzel sesi çocuk kahkaları olduğunu ifade eden Yetim Koordinasyon Merkezi yetkilileri, şehirde bulunan yetim çocuklar ile birlikte müzelere gezi düzenlediler.

Gaziantep Kalesi’nde, Antep Savunması ve Mücadelesini dinleyen ve kaleyi gezen çocuklar, ardından Gaziantep kültürünü tanımak için Mutfak Müzesi ve Hamam Müzesini gezdiler.
Daha sonra Oyuncak Müzesini ziyaret eden çocuklar,  gün boyu eğlenceli bir vakit geçirdi.
30 çocuğun katılımıyla gerçekleşen program sonrasında çocuklar tek tek evlerine bırakıldı.
Bu arada; anne ve yetim çocukların sıkıntılarından uzaklaştırmak için bir dizi etkinlikler düzenleyen Yetim Koordinasyon Merkezi, bugüne kadar  bin 230 yetim çocuğa ve 680 yetim annelerine ulaştı.

Yetim ailelerin evlerine konuk olarak sıkıntılarını dinleyip çözüm yolları sunan Yetim Koordinasyon Merkezi; çocukların ve ailelerin eğitimi ile de yakından ilgileniyor.
Anneleri okuma yazma, meslek kurslarına yönlendirerek kendilerine yeten özgüven sahibi kadınlar olarak toplumda üretken bireyler olmalarına destek veriyor. Aynı zamanda çocukların akademik başarılarını desteklemek için okul takip ve yönlendirmelerde de bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here