ihh-gonulluleri-sirehanda-yetimler-icin-toplandi-1465387081-17916667698

Dünyanın dört bir yanındaki yetimler için yaptığı yardımlarla dikkatleri üzerine toplayan İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Gaziantep’teki gönüllüleri, Türkiye’nin en büyük kervansaray oteli olan Şirehan Otel’deki iftarda bir araya geldi. Sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de katıldığı iftar yemeğinde yapılan dualarda, başta İslam coğrafyası olmak üzere tüm dünyadaki savaşların bitmesi dileği ön plana çıktı.

135 ÜLKEYE HAYIR KÖPRÜSÜ

Osmanlı döneminin en güzel hanlarından biri olan Şirehan’ın otantik avlusunda verilen iftar yemeğinde konuşan İHH Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Emin Arslan, İHH’nın çalışmaları hakkında bilgi verdi. Arslan, “İHH İnsani Yardım Vakfı, 25 yıldan bu yana bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, zulüm görmüş, aç ve açıkta kalmış; savaş, tabii afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış; evsiz, yurtsuz, tüm insanlara insani yardım ulaştırmaktadır” dedi.

IMG_20160608_152634

YETİMLERE YARDIM ÇAĞRISI

İHH’nın 5 kıtada 135 ülkede yaptığı yardımlarla adeta bir hayır köprüsü haline geldiğini vurgulayan Mehmet Emin Arslan, önümüzdeki günlerde Gaziantep’teki 1000’e yakın yetim için bir organizasyon yapacaklarını duyurdu. Arslan, “Dünyada yaklaşık 400 bin yetim var. Maalesef bunun neredeyse tamamına yakını İslam ülkelerinde bulunuyor. Gaziantep’te de bine yakın yetimimiz var. Bunlar için bir iftar programı düzenleyeceğiz. Tüm hayırseverlerimizi yetimlerimize yönelik bu organizasyona katkı sunmaya davet ediyorum” şeklinde açıklamada bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here