24060554204.01.201621551gaziantepgunes

Şehitkamil Belediye Meclisi, 2016 yılı Ocak ayı ilk birleşim toplantısını gerçekleştirdi. Toplantının yeni yıl gündemini altyapı, kentsel dönüşüm, kamulaştırma çalışmaları, ve çevre düzenlemeleri konusunda belediye başkanına 20 milyona kadar borçlandırma yetkisi verilmesi oluşturdu. Kapalı oylama sistemi ile belirlenen Şehitkamil Belediyesi Meclisi Denetim Komisyonu’nda 4 isim Ak Partili meclis üyelerinden, 1 isim ise CHP’li meclis üyesinden oluştu.

Şehitkamil Belediye Meclisi 2016 yılı ilk toplantısını gerçekleştirdi. Meclis başkanlığını Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun gerçekleştirdiği toplantıda gündem içi 17 gündem dışı ise 1 madde oy birliği ile kabul edildi. 

TOPLUM DESTEKLİ POLİSLER UYARDI!

Şehitkamil belediye meclis toplantısı öncesinde toplum destekli polisler son zamanların en büyük mağduriyeti olan tele soygunculara dikkat çekti. Gaziantep’te 2015 yılı içinde 270 bin liralık tele soygun gerçekleştirildiğine dikkat çeken toplum destekli polisler, telefon ya da internet yolu ile hiç kimselere şahsi ve hesap bilgilerinin verilmemesi gerektiğini, böyle bir durumla karşılaştıkları an acilen emniyete haber verilmesi gerektiğini vurguladı.

DENETİM KOMİSYONU BELİRLENDİ

Şehitkamil Belediye Meclisi 2016 yılı içerisinde görev yapacak olan denetim komisyonu meclis üyelerini kapalı oylama sistemi ile belirledi. Oylama sonucunda dört isim Ak Parti’den bir isim ise CHP’den yer aldı. Kapalı oylama sistemi ile girilen seçimde Ak Partili meclis üyelerinden Hamdi Keleş’e 31, Murat Şahin’e 27, Mehmet Yılmaz’a 30, Kürşat Bozbaş’a 30, Hurşit Yıldırım’a ise 8 oy çıktı.

AHMET ATMACA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here