gaziantepte-gercegi-aratmayan-ygs-tatbikati-IHA-20130310AW000193-7-t

 

Gaziantep Lisesi’nde yapılan tatbikatta YGS’nın birebir niteliğinde sınav yapıldı. Yapılan tatbikatla birlikte YGS’na hazırlanan öğrencilerin sınavdaki motivasyonu arttırmak ve kaygılarını azaltmak amacıyla yapıldığı belirtildi.Öğrencilere, YGS sınavında uyulması gereken kurallar ve sınav ile ilgili bilgiler verildi. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen sınav ile öğrencilerin, bilgi eksikliklerini tespit etme, dikkatlerini ölçme ve zamanı verimli şekilde kullanarak sınav becerilerinin geliştirilmesi amaçlanıyor. Bütün ayrıntıların düşünüldüğü sınavda öğrenciler sınav salonlarına üzerleri arandıktan sonra alındı. Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, HKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M.Hanifi Aslan ve Ünsal Ören Dershaneleri sahibi Ünsal Ören, öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek başarı diledi.

Öğrencilerin heyecanına şahitlik ettiklerini belirten Turan,“ Doğumdan ölüme kadar birçok sınav vardır. Bizde sevgili kardeşlerimizin heyecanına şahitlik ediyoruz. Bu kıymetli çalışmayı organize eden Ünsal Ören Dershanelerini en kalbi duygularımla kutluyorum. Sevgili Hocam yakışanı yapıyor. HKÜ’ de her sene olduğu gibi ve her konuda olduğu gibi hayırlı ve güzel çalışmaların sponsorluğunu yaparak bugünde bu güzel çalışmaya sponsorluk etti. Kardeşlerimizin sabahleyin vaktinde geldiğini ve üst aramalarından önemli bir takım aramalardan sonra sınıflardaki yerlerini aldılar. Silgilerini ve kalemlerini unutmadıklarını, şekerlerini yanına aldıklarını, şeffaf su ile içeri girdiklerini ve salonları rahat buldukları gördük” dedi.

YGS Tatbikat Sınavlarına bu sene de devam ettiklerini ifade eden HKÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr.M.Hanifi Aslan, “Ünsal Ören Dershaneleri’nin organizasyonu ve HKÜ’ nün sponsorluğu ile önceki yıllardan beri devam ettirdiğimiz bu uygulamayı bu senede devam ettirdik. Biz bu uygulamayı çok önemsiyoruz. Öğrenciler gerçek bir sınava girecekler yakın zamanda. Bunu birebir yaşamalarını arzu ediyoruz. Öğrenciler sanki sınava girermiş gibi tecrübe kazanıyorlar” diye konuştu.

YGS Tatbikatı’ nın Türkiye’ nin en büyük prova sınavı olduğunu dile getiren Ünsal Ören,“ Bu sene üçüncüsünü yapıyoruz. Geçen sene 4 bin 849 öğrencimizin katıldığı sınava bu sene 5 bin 214 öğrenicimiz katılıyor bu sınava. Gaziantep’te 10 devlet okulunda bu sınavı gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 600 gözetmen ve 100’e yakın personel ile bu sınavın eksiksiz bir şekilde hayata geçmesini sağlıyoruz. Sınavın amacı şudur: Öğrenciler 23 Mart’ta YGS Sınavına girecek. Bu sınav öncesinde aynı atmosferi yaşayacağı bir ortam düzenledik. Güvenlik görevlileri öğrencileri tek tek arayarak içeri alındı. Öğrencinin daha önceden adına kodlanmış optik formu hazırlandı. Kalem, silgi ve şekerleri önceden hazırlandı. YGS Sınavındaki bütün kurallar geçerli. Sınavın ilk 15 dakikası ve son 1 5 dakikası çıkmak yasak. YGS sınavında da böyle bir durum var. Bu sınav senede bir defa yapıldığı için öğrencileri kurallarını bilmesini istiyoruz. Öğrenciler sınava yoğun ilgi gösterdi. Sınavımız geçen sene de olduğu gibi büyük bir ses getirdi” şeklinde konuştu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here