Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İslahiye Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen, İlahiyatçı-Yazar Mustafa Yıldız konuşmacı olarak katıldığı “İnsan Hakları Mücadelesinde Peygamberlerin Rolü ve Hz. Muhammed (S.A.V.)” konulu konferans GAÜN İslahiye Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda yapıldı.

fft261_mf14523500

Ümraniye escort Yıldız, konferansta yaptığı konuşmada günümüz dünyasında insan haklarının bir değer olarak daha fazla önem kazandığını söyledi. Peygamberlerin gönderiliş amaçlarından birisinin insana insanca yaşamayı öğretmek, insan haklarını yeryüzünde ikâme etmek olduğunu vurgulayan Yıldız, “Bütün peygamberlerin ortak yönü, insan haklarını doğal bir güvenceye almaktır. Dolayısıyla yeryüzünde insan hakları alanındaki mücadele yeni başlamış olmayıp, insanlık tarihi kadar eskidir. Hz. Peygamber, insan haklarının ikamesi için mücadele vermiş ve insan hakları ihlallerine müdahale etmiştir. O’nun hayatını, uygulamalarını ve hadislerini tetkik ettiğimizde bu gerçeği açıkça müşahede etmek mümkündür. Özellikle Vedâ Hutbesi ve Medine Vesikası başlı başına incelenmeye ve tahlil edilmeye değer niteliktedir” diye konuştu.

islahiye-myoda-kutlu-dogum-konferansi

Konferansın sonunda İlahiyatçı-Yazar Mustafa Yıldız’a teşekkür belgesi takdim eden Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. H. Ahmet Deveci, akademik faaliyetler kapsamında düzenledikleri konferansların öğrencilere büyük katkı sağladığını belirterek Kutlu Doğum Haftasını kutladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here