Gaziantep ‘2. Kitap Fuarı’ açılışı

 

Gaziantep '2. Kitap Fuarı' açılışı“TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği, Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi, Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Sanayi Odası’nın desteğiyle “Gaziantep 2. Kitap Fuarı” kapılarını açmaya hazırlanıyor. “

09-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında Gaziantep Üniversitesi Mâvera Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek fuara bu yıl 85 yayınevi katılıacak.

Fuarda altı gün süresince 40 kültür etkinliği ve onlarca imza düzenlenecektir. Aralarında Ayşe Kulin, Kahraman Tazeoğlu, Canan Tan,  Hüsnü Arkan,  Nejla Arslankurt,  Ahmet Şimşirgil,  Ataol Behramoğlu, Ferda İzbudak Akıncı,  Sibel Eraslan, Tarık Tufan,  Alya Öztanyel, Tahir Tekin, Bahadır Yenişehirlioğlu, Uğur Koşar,  Şeyma Demir, Işık Öğütçü, Ahmet Turgut, Enver Aysever ve Şeyhmus Diken gibi pek çok değerli yazar ve şair bulunuyor.

Gaziantep Kitap Fuarı’nda Gaziantepli yazar ve şairler söyleşi ve imza etkinlikleriyle okurlarıyla bir araya gelecek. Fuar süresince Burhan Bozgeyik, Gonca Tokuz, Mehmet Sabri Genç ve Behiye Köksel söyleşilere katılacaklar.

“YEMEK KÜLTÜRÜ” SÖYLEŞİLERİ

Yakın zaman önce UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na gastronomi alanında giren Gaziantep ve yemek kültürü üzerine kitap fuarında da etkinlikler düzenlenecek. Tahir Tekin Öztan, Faruk Şüyün,  Ayfer Yavi ve Raife Polat yemek kültürü üzerine söyleşilerde bulunacak.

Girişin ücretsiz olduğu fuar her gün 10.00-20.00 ve son gün ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Ayrıntılı program ve imza günleri için; www.tuyapgaziantepkitapfuari.com adresinden ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here