yoksulun-yuzu-gulsun-1465388834-14185978840

Uşşaki Vakfı Gaziantep Şubesi, devamlı yaptığı yemek yardımının yanında gıda yardımı da yaparak Ramazan’da yoksul ailelerin yüzünü güldürüyor. Her gün 2 bin 400 kişiye düzenli iftar yemeği ulaştıran vakıf yönetimi, bu yıl mübarek ayda da hayırseverler tarafından önceden belirlenen yoksul ailelere nakit ve ayni yardımları aynı şekilde sürdürecek.
KENT GENELİNDE YARDIM SEFERBERLİĞİ ARALIKSIZ SÜRECEK
Gaziantep’te her gün düzenli olarak yoksul ailelere yemek dağıtan Uşşaki Vakfı, faaliyetlerini Ramazan ayında da sürdürüyor. Yoksul ailelere, Ramazan ayına özel yemek yardımının yanında gıda yardımı da yapıyor. Uşşaki Vakfının hayırseverlerin destekleriyle yoksul insanların yüzünü güldürmeye devam ettiklerinin söyleyen Vakıf Müdürü, Ömer Yetişkin, “Vakfımıza yardımda bulunan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi. Uşşaki Vakfı’nın dışında benzer dernek ve vakıflarda bu mübarek ayda yoksul ailelerin yüzünü güldürmek için yoğun bir çalışma içerisine girdiler. Diğer yandan kaymakamlıklara bağlı sosyal yardımlaşma dernekleri ile yerel yönetimlere bağlı yardım kuruluşları da yardımlarını aralıksız bir şekilde sürdürecek.
SADECE AŞ DEĞİL HER TÜRLÜ YARDIMLA YOKSULUN YANINDALAR
Uşşaki Vakfı olarak şu anda 410 aileye, 2 bin 400 kişiye haftanın yedi günü yemek sunduklarını söyleyen Uşşaki Vakfı Gaziantep Şubesi Müdürü Ömer Yetişkin, “Bunların yanında çeşitli gıda paketleri kahvaltılık ürünleri de vermekteyiz. Yoksul ailelerimizin bayramlık şekerlerine kadar hazırladık. Yani Ramazan Bayramını tüm yoksullarımızla bayramın en güzelini yaşamak için hayırseverlerin destekleriyle onları sevindirmeye devam ediyoruz. Bu günde vakfımızın, hayırseverlerin destekleriyle yoksul insanları iyi tespit edip onların hayırlarını tam hedefine ulaştırmaktır. Vakfımızın çok sistemli çalışmasıyla sizlerin de gördüğünüz gibi yoksul ailelerimize yardım ederken izdihama müsaade etmiyoruz. İftar sofralarını süslediğimiz gibi sahurda ada vereceğimiz kahvaltılıklarla daha rahat oruç tutmalarına vesile oluyoruz. Et haşlama, bulgur pilavı ayrıca yanında kahvaltılık olarak reçel ve çay veriyoruz. Bu gün de yine yemeğimizin yanında yarım kilo çay ile bir kavanoz reçel vererek onların sahurda sofralarını şenlendirerek gurur duyuyoruz. Yaklaşan kadir gecemiz ver mübarek ramazan bayramımızın tüm İslam alemine huzur bereket ve selamet getirmesini yüce Rabbimizden niyaz ediyoruz” ifadelerini kullandı.
KUBİLAY HAN DEMİR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here