Gaziantep’te, Şahinbey Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen uçurtma şenliği renkli görüntülere sahne oldu. Çocukların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte büyükler de uçurtmalarını gökyüzüne bırakarak çocukluklarını yaşadı.

 

Şahinbey Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen 23 Nisan Uçurtma Şenliği’nin bu yıl 5’incisi Şahinbey Parkı’nda düzenlendi. Etkinlik kapsamında görevliler tarafından hazırlanan uçurtmalardan almak isteyen büyükler izdihama neden oldu, uçurtma dağıtılan çadır izdiham nedeniyle yıkıldı. Palyaço ve çeşitli gösterilerin yer aldığı etkinlikte çocuklar gösterilerini sunuldu. Müzik ve palyaço gösterilerinin de yapıldığı şenlik alanını gezerek çocuklarla tek tek ilgilenen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, uçurtma uçurdu.

 

Yaklaşık 12 bin uçurtmanın dağıtıldığı etkinlikte çocuklarla birlikte zaman geçiren Tahmazoğlu, “Böyle bir etkinlikte çocuklarımızla birlikte olmak bizleri çok mutlu ediyor. Gökyüzü uçurtmalarla rengarenk oldu. Son derece güzel bir ortamda ailelerimiz çocukları ile birlikte oldukça mutlu. Bizlerin istediği de bu. Binlerce çocukla birlikte uçurtma etkinliği düzenliyoruz. Amacımız çocuklarla birlikte dolu dolu bir hafta geçirmektir. 40 ülkeden gelen çocuklar Gaziantepli çocuklarımızla kaynaştılar. Küçük büyük herkes burada çocukluklarını yaşıyor. Çocukların bayramını kutluyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here