misir-cuntasina-bir-tepkide-enerji-bir-senden-144723np

Ali Yücel, “Zabıtaların Ekmek Denetlemesi” haberimizle ilgili çok önemli tespitlerde bulundu. Bir kısmı kendi tespiti,bir kısmı da vatandaşın şikayetlerinden oluşan bu tespitleri “Büyük Şehir ve Zabıta Yetkilileri”nin dikkatine arzediyoruz. Ali Bey’e yaptığı tespitlerden dolayı teşekkür ediyoruz . İşte o tespitler…

“Güzel çalışma ama yetmez kardeşim.sadece fırınlar yok bu memlekette.AYRICA BÜYÜKŞEHİR SADECE FIRINLARA BAKMAKLA KALMAMALI …
Eğer sağlıklı bir tarama yapılmış ise tebrik ediyorum tüm zabıta ekiplerini.

Anacak gözden kaçan bazı hususlar var, bunları hatırlatmak ta gerekiyor

1-) pide fırınları gramaj olarak aynı gramajda ekmek çıkarıyor olabilirler,ancak ebat ,işçilik, hijyen olarak mevcut fırınların % 80′ninde sıkıntı var. bir fırın da bir küreğe 4 ekmek diğerinde 5 ekmek atılıyorsa , 5 ekmek atan fırında işçiliğin hakkı verilmiyor, ekmek kalın olarak fırına sürülüyor demektir.

2-) Özellikle fırınların tamamında çalışmakta olan çocuk işçi konumundaki işçilerde temizlik ve hijyen SIFIR……….
ekmek tezgahında ayakkabılarla dolaşmalar, fırından çıkan ekmeğin alt kısmında yer alan zararlı un,talaş tozu vb. maddelerinin titizlikle temizlenmemesi vatandaşların sağlığını tehlikeye atmaktadır.

3-) Merveşehir Mah. sani konukoğlu ioö karşısındaki abdullah dalar camisinin yanı başında tam 6 aydır yerde duran bir adet beton aydınlatma direği var. 6 aydır bunu oradan kaldırmak hiç bir yetkilinin aklına gelmiyor neden se !!!

4-) Mezarlı kavşağı ile Ak parti il başkanlığı arasındaki ipek yolu bölümünün hem giriş hemde geliş şeritlerinde bir kaç bölümde kamburlaşmış asfalt bozuklukları yıllardır mevcut.
Bu yol bozukluları araçlara dolayısıyla milli sermayeye çok büyük zararlar vermektedir.
Acaba Büyükşehir ,ilçe belediye başkanları bu yollardan hiç mi geçmiyorlar. Sayın Valimiz ,Kaymakamlarımız bu yolu hiç kullanmıyorlar mı ki. Bu husus hiç bir şekilde gündeme gelmemektedir.

5-) Şehir içi hız limitlerinde ki çarpıklığın bir an önce düzletilmesi gerekiyor.
Otomobiller için 70 kım hız sınırı olan yollarda, doblo vr connect tarzı araçlar için 50 km hız sınırı getirilmesi çoğu zaman kazaara ve tartışmalara sebebiyet vermektedir.
Bu araçlar sürat ve teknolojik olarak otomobillerden farları olmadığı gibi birçok otomobilden de daha pratik ve hızlıdırlar.
Şehir merkezindeki hız limitlerindeki bu farklılığın giderilmesi gerekiyor. Öyle anlar oluyor ki doblo tarzı bir araç 50 km ile seyahat ederken yanı başında motosiklet 70-80 km hız ile seyaht edebiliyor.
Ayrıca otomobil sürücülerinin 50 km hız ile seyreden doblo connect tarzı araç sürücülerini taciz etmesi,korna çalarak sürsene kardeşim tarzında tartışmalar yaşanması da cabası.

6-) Biraz da ilimiz deki AVM ler üzerinde denetimler sıklaştırılır ise çok yerinde olur.
-Son kullanım tarihi geçen ürünlerin reyonlarda yer alması
-Reyondaki fiyatlar ile kasadaki fiyatlar arasında zaman zaman vatandaşın aleyhine olan farklılıkların olması.
-Hile ve kurnazlık dolu kampanyaların tertiplenmesinin önüne geçilmesi. (Örneğin ; geçtiğimiz günlerde bir çok şubesi olan bir firma yapmış olduğu kampanya çerçevesinde etiket fiyatı 20 tl üzeri olan kuru kahveyi kampanya çerçevesinde 9,90 TL ye satışa sunduğunu duyurmuş)
AMA NE HİKMETSE KURU KAHVEYİ İNDİRİMLİ OLARAK SATIŞA SUNDUĞU GÜN BÜTÜN ŞUBELERİNDEKİ KAHVE ÇEKME MAKİNELERİ HEP BİRDEN BOZULMUŞ !!!!!!!!!
Kimse kusura bakmasın buna şark kurnazlığı derler.

7-) AVM ve marketler zaman zaman yaptıkları indirim kampanyaları ile ilgili olarak insert basmaktadırlar.Ancak bu insetlerde birçok ürünün fiyat kısmında ÖZEL FİYAT ibaresi ekleyip hiçbir fiyat yazmadan şark kurnazlığının başka bir versiyonuna sık sık başvurmaktadırlar.
Gıda ve giyim mağazalarının bir çoğu indirim kampanyalarda samimi davranmamaktadır.
Bir iş yeri etiket fiyatı üzerinden herhangi bir ürünü % 50 ve daha üzerinde indirimli satıyorum diyorsa bunun açıklaması şudur;
ETİKET KAZIĞI SAYISINI VE ACISINI BİRAZ HAFİFLETİYORUZ.
– Bir gömleğe 199 TL etiket yapıştırarak % 70 indirim ayağıyla bu gömleği 59,90 TL ye satıyoruz derseniz bu olmaz işte.
* Bu gömleği 199 TL ye alan müşteriler hangi konumda hissederler kendilerini
* Yada sezon sonu olduğunda aynı gömleği 19,90 ve ya 29,90 TL ye sattığınız da sezon artasında ; ben bu gömleği %70 indirimden aldım diye sevinen müşteriler hangi konumda hissederler kendilerini….”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here