image (8)

                Bir takvim yılı daha 16 Mart’ı gösteriyor. Her yıl 16 Mart’ta olduğu gibi bu yılda içimiz kan ağlıyor ve 1988 yılında evlerinde, bahçelerinde, tarlasında her şeyden habersiz bir şekilde ZALİMLER tarafından katledilen masum, mazlum Irak Kürdistan’ı kardeşlerimizi bir kez daha rahmetle yâd ediyoruz.

            Tarihi katliamlarla dolu olan Kürt halkı bu sefer zalim Saddam tarafından kimyasal silahlarla katledildi ve bütün dünya buna seyirci kaldı. Çünkü öldürülenler Müslüman’dı ve üstelik Kürt’tü. Saddam binlerce kişiyi çocuk, genç, yaşlı demeden öldürdü. Ölüm Çocukları evinin avlusunda, sokakta oynarken, gençleri tarlada çalışırken, yaşlıları ise evinin önünde sohbet ederken yakalamıştı. Bu katliam Kürtler için ne ilk ne de son olacaktı. Ama şüphesiz ki bu katliam bugüne kadar yapılanların içinde en acımasız olanıydı.

            Müslüman Kürt halkına yönelik katliamlar halen başka şekillerde ve başka yöntemlerle devam etmektedir. Katliamı uygulayan zalimler, diktatörler değişse de katliama uğrayan halk hep aynıydı değişmiyordu. Bu katliamlar kâh kendini Halepçe’de, kâh Roboski’de, kâh kendini Zilan’da gösteriyordu.

MAZLUMDER olarak, hiçbir katliamı tasvip etmiyoruz.  Katliamı yapan kim olursa olsun karşısında olduğumuzu, katliama uğrayan kim olursa olsun mazlumun yanında olduğumuzu belirtmek isteriz.  İlahi adalet bir gün mutlaka tecelli edecektir. O yüzden Bediüzzaman’ın o güzel deyimiyle diyoruz ki ‘’ ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM’’

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here