Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’te su kesintisinden sonra sosyal medya üzerinden propaganda yaparak toplumda tedirginlik yaratmak isteyenlere karşı davacı olacağını açıklayarak dava sürecini de birebir takip edeceğini bildirdi. Başkan Şahin, 15 Temmuz darbe girişiminde yapılmak istenip de yapılamayan şeyin sosyal medya üzerinden yapılmaya çalışıldığına da dikkat çekti. Algı operasyonları ile vatandaşı tedirgin edenlerin vatan haini olduğunu vurgulayan Başkan Şahin, “İki elim de yakalarında olacak” dedi.

Temel yaşam kaynağı olan su üzerinden toplumu tedirgin etmeye çalışanlara karşı hukuk sınırları içinde şikayetçi olacağını ve dava sürecini birebir takip edeceğini sözlerine ekleyen Başkan Şahin, şu açıklamalarda bulundu: “Maalesef ki suyun üzerinden, insan hayatı üzerinden, memleketin halk sağlığı üzerinden anti propaganda yapan bir gurup var. Bu gurup sosyal medya üzerinden yalan yanlış bilgileri yaydığına şahit oldum. Türkiye hukuk devletidir. Bu yalan yanlış haberi yapan, yayan herkesle ilgili suç duyurusunda bulunacağım. Dava sürecinin birebir takipçisi olacağım. Olmayan haberi varmış gibi yapıp toplumda tedirginlik yaratmak isteyenler var. Su üzerinde zaman zaman böyle aldatmacalar, tedirginlikler yaratmaya çalışıyorlar. Halkımızdan istirhamım kesinlikle bizim dışımızda hiçbir kaynağın bilgisine güvenmesinler”.

F-16’LARIN YAPAMADIĞINI SOSYAL MEDYA İLE YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR

 

SUYU İSRAF ETMEYİNİZ

 

Gaziantep’te vatandaşların su israfı konusunda hassas davranması gerektiğinin altını çizen Başkan Şahin, “Vatandaşlarımızdan su konusunda israfa karşı duyarlı olmalarını bekliyoruz. Bölge olarak su konusunda zengin bir bölge ya da şehir değiliz. Suyu israf etmeden kullanalım. Bir damla suya bir damla petrol bir damla altın gibi bakalım. Su kullanımı ile ilgili önemli bilgilendirme toplantıları da yapıyoruz” dedi. 

 

Büyükşehir Belediyesi’nin su üzerine büyük yatırımlar yaptığını ve su kesintisinde de arıza giderildikten sonra halk sağlığı için belirli bir süre suların kontrol altında tutulduğunu bildiren Başkan Şahin, “Su ve kanalizasyon işletmesi hem kalite olarak hem de bütçe olarak her geçen gün güçlendirdiğimiz bir birimimizdir. Su meselesi en hayati meselemizdir. Su ile ilgili büyük yatırımlar yapıyoruz. Düzbağ Barajı’nda Gaziantep’e getirilecek su için ihale aşamasına geldik. Bir yıl içinde bu şehre 1 buçuk katrilyon değerinde barajın da çalışmasını tamamlamış olacağız. Biz tüm bu yatırımları yaparken malesef hayatın içinde arıza da olabilir. Biz zaten bunun için buradayız. Pompadan kaynaklanan bir arıza dolayısı ile GASKİ Genel Müdürlüğümüz teknik müdahale yaptılar ve gelen suyun kalitesinde bir sorun yaşanmasın, vatandaşın halk sağlığında sorun olmasın diye de mecburen suyu kesmek zorunda kaldılar. Arıza giderilir giderilmez suyu şehre saldık” ifadelerine yer verdi. AHMET ATMACA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here