zeka-gelistiren-sergi-1

Gaziantep Doğa Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan Resfebe Sergisi il Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete tarafından açıldı.  Harf, sayı ve resimlerin bir arada kullanılarak bir kelimeyi bulmaya dayanan zeka oyunu sergisi yoğun ilgi görüyor.

Hayal gücü ile zekanın ortak  buluşma noktası olarak değerlendirilen Resfebe, Gaziantep Doğa Ortaokulu öğrencileri tarafından  açılan sergide büyük beğeni topladı.

Serginin açılışını yapan Gaziantep il Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, bu tür farklı sergilerin zeka gelişimine katkı sağladığını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti. Gaziantep’te eğitim kalitesinin artırılması için bir takım çalışmalar yaptıklarını da belirten Mete, bu çalışmaların önümüzdeki yıllarda meyvesini vereceğini dile getirdi.

Gaziantep Doğa Orta Okulu Müdürü Kaan Atalak ta yaptığı konuşmasına Resfebe’nin önemine  değindi . Atalak ‘’ Resfebe Hayal gücünü geliştirir, Bilgi ve kavram gelişimini destekler, Analitik düşünme becerisini geliştirir, Strateji üretme kapasitesini arttırır, Algılama ve muhakeme becerisini destekler, Dikkat ve konsantrasyonu destekler. Bunlar çocuklarımızın  eğitim ve öğretimi için büyük önem taşımaktadır. Bir Doğa geleneğini yaşatan serginin içeriğini bir akıl oyunu çeşidi olan “resfebe” yani resimli alfabe oluşturmaktadır. .  Öğrencilerimize matematiğe karşı olumlu bakış açısı kazandırmaya yönelik yaptığımız bir çalışma olan resfebe; bir kelimenin farklı sayı, harf, resim ve bunların şeklinde, boyutunda, rengindeki farklılıklarla anlatılmasına dayanıyor.  Aynı zamanda öğrencilerimizin zeka gelişimine de katkı sağlayan, onlara farklı bakış açıları kazandırmayı amaçlayan bu sergimiz, yediden yetmişe herkesin ilgisini çekmesi bizi mutlu ediyor’’ şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardında Resfebe Resfebe Sergisi il Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete tarafından açıldı.Bir hafta açık kalacak olan sergiye öğrenciler ve veliler büyük ilgi gösteriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here