Basın açıklamasına davet

Peygamber Sevdalıları Platformu’ndan Gıyabi cenaze namazına davet

Peygamber Sevdalıları Platformu Gaziantep İl Koordinatörlüğü tarafından Diyarbakır’da uğradığı silahlı saldırıda katledilen Yeni İhya-Der Başkanı ve Yasin Börü’nün hocası Aytaç Baran için ‘Zulme karşı ayağa kalk, kardeşine sahip çık’ sloganıyla düzenlenecek kitlesel basın açıklamasına tüm halkı davet etti.

Diyarbakır’da uğradığı silahlı saldırı sonucu katledilen Yeni İhya-Der Başkanı Aytaç Baran ve Yasin Börü’nün hocası için Peygamber Sevdalıları Platformu’nun öncülük ettiği ve STK’ların da desteğiyle, yarın Cuma namazına müteakiben Gaziler caddesinde bulunan Hüseyin Paşa Cami’de düzenlenen etkinlikle gıyabi cenaze namazı kılınacak.

Hüseyin Paşa Cami’de düzenlenen etkinlikle gıyabi cenaze namazının ardından Balıklı Parkında kitlesel basın açıklaması yapılacak.

Peygamber Sevdalıları Platformu Gaziantep İl Koordinatörlüğü Basın Sözcüsü Ökkeş Korkmaz tarafından yapılan açıklamada, Diyarbakır’da uğradığı silahlı saldırıda şehit edilen Yeni İhya Der Başkanı Aytaç Baran için Cuma günü (Yarın) Hüseyin Paşa Cami’de gıyabi cenaze namazı kılınacağı ve ardından Balıklı Parkında kitlesel basın açıklaması yapılacağı belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here